به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور 331 تکواندوکار از صبح امروز (یکشنبه – 30 تیرماه) در "امان" اردن آغاز میشود و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.
امروز و در روز نخست این رقابتها، مبارزات اوزان 45-، 51-، 59-، 68- و 78- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان 42-، 46-، 52-، 59-، و 68- کیلوگرم دختران انجام خواهد شد که متولد شهرستانی، توکلی، بختیاری، جمشیدی، اکبری، کلیوند، وسیلهبر، سلطانی، مدانلو و توکلی به عنوان نمایندگان کشورمان در این رقابتها به مصاف رقبایشان میروند.
نتایج کسب شده به شرح ذیل است:
«گروه پسران»
وزن اول (45- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
امیررضا متولد شهرستانی 21 – تاوین یائنگ کوچو (تایلند) 13
مرحله یکچهارم///
امیررضا متولد شهرستانی 25 - جینهوا چن (چین) 5 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز امیررضا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
امیررضا متولد شهرستانی 38 - اخو اردنباتار (مغولستان) 5 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
امیررضا فینالیست شد
فینال///
امیررضا متولد شهرستانی 6 - تای جون پارک (کرهجنوبی) 11
امیررضا به مدال نقره رسید
وزن سوم (51- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
علی توکلی 24 – یلژان یلشیبای (قزاقستان) 10
مرحله یکچهارم///
علی توکلی 32 - عزیزبیک راخمونبردیف (ازبکستان) 26
مدال برنز علی قطعی شد
مرحله نیمه نهایی ///
علی توکلی 25 - رافئل کودسی (لبنان) 10
علی فینالیست شد
مرحله فینال ///
علی توکلی 18 - احمد التمامی (اردن) 8
علی طلایی شد
وزن پنجم (59- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
امیرسینا بختیاری 30 – مارک خلیفه (لبنان) 10 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
امیرسینا بختیاری 12 - لوای نازال (اردن) 5
مدال برنز امیرسینا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
امیرسینا بختیاری 23 - مرتضی صالح (افغانستان) 2 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
امیرسینا فینالیست شد
فینال///
امیرسینا بختیاری 15- شائولونگ چن (چین)6
امیرسینا طلایی شد
وزن هفتم (68- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
پدرام جمشیدی 24 – لوتفوللو علیشون (تاجیکستان) 2 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکهشتم///
پدرام جمشیدی 21 - شاهین الشرف (کویت) یک (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
پدرام جمشیدی 23 - سئونگ چوی (کره جنوبی) 3 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز پدرام قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
پدرام جمشیدی 27 - جاستین مارک اگنو (فیلیپین) 11
پدرام فینالیست شد
فینال///
پدرام جمشیدی 24 - جسوربیک دیجایسونوف (ازبکستان) 41
پدرام به مدال نقره رسید
وزن نهم (78- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
علی اکبری 22 – امید ساهاک (افغانستان) 2 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
علی اکبری 29 - چایارین یوکچاراتسری (تایلند) 9 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز علی قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
علی اکبری 6 - جئونگ هوانگ (کره جنوبی) 26 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
اکبری به مدال برنز رسید
«گروه دختران»
وزن اول (42- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
مبینا کلیوند – استراحت
مرحله یکچهارم///
مبینا کلیوند 19 - جید آیریش پاپا (فیلیپین) 4
مدال برنز کلی وند قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مبینا کلیوند 24 - راسل الشقیرات (اردن) صفر (انصراف نماینده میزبان در ابتدای راند دو - برنده مبینا)
مبینا فینالیست شد
مرحله فینال///
مبینا کلیوند 13 - سئو رین (کرهجنوبی) 4
مبینا طلایی شد
وزن سوم (46- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
مریم وسیلهبر 26 – نورین ازلان (مالزی) 2
مرحله یکچهارم///
مریم وسیلهبر 16 - چو جانگکولرات (تایلند) 17
مریم از دور رقابت ها کنار رفت
وزن پنجم (52- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
غزل سلطانی 36 – سحر احمد (فلسطین) صفر (اختلاف امتیاز 20- پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
غزل سلطانی 40 - تی نگوین (ویتنام) 4 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز غزل قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
غزل سلطانی 25 - بالنور سپابیک (قزاقستان) 4 (اختلاف امتیاز 20 )
غزل فینالیست شد
فینال///
غزل سلطانی 25 - ملکاوی (اردن) 5
غزل طلایی شد
وزن هفتم (59- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
تینا مدانلو 66 – آلتانتویا اردمبایار (مغولستان) 9 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
تینا مدانلو 29 - پاویلای کوبکوئرکول (تایلند) 9 (اختلاف امتیاز 20 - پایان ابتدای راند سوم)
مدال برنز تینا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
تینا مدانلو 27 - تینگ چی وو (چین تایپه) 7 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
تینا فینالیست شد
فینال///
تینا مدانلو 21 - مین سئو نام (کرهجنوبی) 24
تینا به مدال نقره رسید
وزن نهم (68- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
آناهیتا توکلی 19 – آیرودا میرتادجیوا (ازبکستان) 11
مدال برنز آناهیتا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
آناهیتا توکلی 11 - جین (کره جنوبی) 6
مدال نقره توکلی قطعی شد
فینال///
آناهیتا توکلی 23 - سارا ابوالحاج (اردن) 10
آناهیتا طلایی شد
هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است و سرمربیگری تیم دختران را ندا زارع برعهده دارد.