به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی پومسه کشور در گروه زنان از صبح روز گذشته (شنبه – 29 تیرماه) با حضور 323 پومسهرو از 24 استان آذربایجانشرقی، اصفهان (2 تیم)، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسانجنوبی، خراسانرضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد به میزبانی هیات تکواندو استان اصفهان و در سالن "کوثر" آغاز و امروز به پایان رسید.
اين دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار گردید که در بخش انفرادی رقابتهای استاندارد ردههای سنی كمتر از 12 سال، 12 تا 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال، 31 تا 40 سال، 41 تا 50 سال و 51 تا 60 سال و در بخش ترکیبی و ابداعی انفرادی 4 ردهسنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال و در بخش تیمی (3 نفره) ردههای سنی كمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال پیگیری شد.
در پایان این رویداد، زنان پومسهرو اصفهان با کسب 7 مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 74 امتیاز توانستند برای سومین سال متوالی بر سکوی قهرمانی بایستند؛ البرزیها با 4 طلا، یک نقره، 4 برنز و 52 امتیاز نایب قهرمان شدند و تیم تهران نیز با 5 نقره، 4 برنز و 35 امتیاز عنوان سومی را به نام خود ثبت کرد.
تیمهای اصفهان ب، زنجان، خوزستان، کرمان، مازندران، همدان و فارس به ترتیب در رده چهارم تا دهم قرار گرفتند.
همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترینهای این دوره از مسابقات به شرح ذيل معرفی شدند:
بهترین داوران: شبنم میرزایی (مازندران) – مریم کوثری (خراسان رضوی) – فاطمه مهرابی (اصفهان)
بهترین مربی: مهسا مردانی (اصفهان)
تیم اخلاق: خوزستان
بازيكن شير زن: آیسا خورشیدی (فارس)
فنيترين بازيكن: مرجان سلحشوری (اصفهان)
بهترین سرپرست: مهدیه احدپناه (کرمان)
اسامی مدال آوران این رقابت ها به شرح ذیل است:
«بخش استاندارد»
رده سنی کمتر از 12 سال:
1- زینب شهریاری (البرز)
2- نرگس بلغند (اصفهان الف)
3- زهرا منصوری (خوزستان) – مریم امیدوار (تهران)
رده سنی 12 تا 14 سال:
1- زهرا خانیان (اصفهان الف)
2- شیما نساجی (اصفهان ب)
3- هستی جعفری (زنجان) – مبینا رییسی (البرز)
رده سنی 15 تا 17 سال:
1- زینب طغیانی (اصفهان الف)
2- تارا مردانی (اصفهان ب)
3- فاطمه بیدکی (البرز) – کیانا نوری (مازندران)
رده سنی 18 تا 30 سال:
1- مرجان سلحشوری (اصفهان)
2- ریحانه عمرانی مقدم (تهران)
3- فاطمه حسام (گلستان) –سارا بوربور (البرز)
رده سنی 31 تا 40 سال:
1- آتوسا فرهمند (البرز)
2- سونا رزاقی (زنجان)
3- زهرا عباسپور (تهران) – سیده معصومه حسینی (همدان)
رده سنی 41 تا 50 سال:
1- نرجس شریفی (کرمان)
2-کبری سخایی (قم)
3- زهره افضل (اصفهان الف) – همتا حاجیلویی (البرز)
رده سنی 51 تا 60 سال:
1- رها میربزرگی (البرز)
2- کهین دخت لطفیپور (فارس)
«بخش ابداعی»
ردهسنی کمتر از 14 سال:
1- فاطمه بهرامی (اصفهان)
2- آفاق شاهین (تهران)
3- دنیا حافظی (اصفهان) – آیسا خورشیدی (فارس)
ردهسنی 15 تا 17 سال:
1- نسترن رحیمی راد (خوزستان)
2- یاسمن لیموچی (اصفهان)
3- مائده شکوری (زنجان) - پریسا سلیمیان (اصفهان)
ردهسنی بالای 18 سال:
1-دنیا یزدان جو (البرز)
2- فاطمه حسام (گلستان)
3-مرجان تاجی رستم آبادی (اصفهان الف) - رعنا شاهین(تهران)
«بخش تیمی»
ردهسنی کمتر از 14 سال:
1- اصفهان
2- تهران
3- خوزستان – اصفهان ب
ردهسنی 15 تا 17 سال:
1- اصفهان
2- تهران
3- اصفهان ب – زنجان
ردهسنی 18 تا 30 سال:
1- اصفهان
2- البرز
3- تهران – زنجان
ردهسنی بالای 31 سال:
1- البرز
2- تهران
3- همدان - اصفهان