به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور 331 تکواندوکار از صبح روز گذشته (یکشنبه – 30 تیرماه) در "امان" اردن آغاز و امروز به پایان میرسد.
امروز (دوشنبه - 31 تیرماه) در دومین و آخرین روز این مسابقات، مبارزات اوزان 48-، 55-، 63-، 73- و 78+ کیلوگرم پسران و 44-، 49-، 55-، 63- و 68+ کیلوگرم دختران پیگیری میشود که علیرضا حسین پور، پاشا عطاردی، حامد اصغری، امیرحسین بهرآبادی، علی نجفی، نگار اسماعیلی، مهلا مومن زاده، نسترن ولی زاده، یلدا ولی نژاد و یلدا رنجبر نمایندگان کشورمان هستند.
نتایج کسب شده به شرح ذیل است:
«گروه پسران»
وزن دوم (48- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
علیرضا حسینپور – استراحت
مرحله یکهشتم///
علیرضا حسینپور 43 - هیون چوئه (کره جنوبی) 22 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
علیرضا حسینپور 23 - شیو ژانگ (چین) 3 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز علیرضا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
علیرضا حسینپور 28 - نوربیک گزز (قزاقستان) 8
علیرضا فینالیست شد
فینال///
علیرضا حسینپور 22 - ازبکستان صفر
علیرضا طلایی شد
وزن چهارم (55- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
پاشا عطاردی 27 – شوماخمادوف (تاجیکستان) 7 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکهشتم///
پاشا عطاردی 25 - عمار الهبسی (عمان) یک (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
پاشا عطاردی 15 - جین تسوروکا (ژاپن) 3
مدال برنز پاشا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
پاشا عطاردی 22 - چان یئونگ لی (کره جنوبی) 17
پاشا فینالیست شد
فینال///
پاشا عطاردی 13 - عزیزجون اوکتاموف (ازبکستان) 25
پاشا به مدال نقره رسید
وزن ششم (63- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
حامد اصغری 20 – تان دائو (ویتنام) صفر (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکهشتم///
حامد اصغری 27 - فواز عبدالرحیم (کویت) 5 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یک چهارم///
حامد اصغری 23 - رایان الطایفی (عربستان) 4 (10 اخطاره شدن حریف - برنده اصغری)
مدال برنز حامد قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
حامد اصغری 19 - کوئی پان (چین تایپه) 13
حامد فینالیست شد
فینال///
حامد اصغری 12 - - هوجون جین (کره جنوبی) 19
اصغری نایب قهرمان شد
وزن هشتم (73- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
امیرحسین بهرآبادی 37 – ماولونبیک توختاسینبوئف (ازبکستان) 25
مرحله یکچهارم///
امیرحسین بهرآبادی 23 - محمد السووایق (عربستان) 10
مدال برنز امیرحسین قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
امیرحسین بهرآبادی 17 - موخاما شکوماخادو (تاجیکستان) 13
امیرحسین فینالیست شد
فینال///
امیرحسین بهرآبادی 14 - سی ون لی (کره جنوبی)12
امیرحسین طلایی شد
وزن دهم (78+ کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
علی نجفی 22 – یاش آوانا (WTA) یک
مرحله یکچهارم///
علی نجفی 22 - علی مبروک (عربستان) 11
مدال برنز علی قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
علی نجفی 24 - محمد سلامه (سوریه) 3
علی فینالیست شد
فینال///
علی نجفی 16 - فرزاد منصوری (افغانستان) 4
علی طلایی شد
«گروه دختران»
وزن دوم (44- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
نگار اسماعیلی 19 – راتاتیپ نامساری (تایلند) 5
مرحله یکچهارم///
نگار اسماعیلی 24 - چینا موراکامی (ژاپن) 9
مدال برنز نگار قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
نگار اسماعیلی 20 - چن (چین تایپه) 6
نگار فینالیست شد
فینال///
نگار اسماعیلی 28 - می رئو کانگ (کره جنوبی) 26
نگار طلایی شد
وزن چهارم (49- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
مهلا مومنزاده 43- سمیه حما (WTA) 3(اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
مهلا مومنزاده 5 - وی چون لی (چین تایپه) 8
مهلا از دور رقابت ها کنار رفت
وزن ششم (55- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
نسترن ولیزاده 42 - سائومیا نیر (WTA) سه (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکچهارم///
نسترن ولیزاده 22 - چایچانا (تایلند) یک
مدال برنز نسترن قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
نسترن ولیزاده 21 - جوی چانگ (چین تایپه)صفر (اختلاف امتیاز 20)
نسترن فینالیست شد
فینال///
نسترن ولیزاده 6 - یانگروی وانگ (چین) 11
نسترن نایب قهرمان شد
وزن هشتم (63- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یک هشتم///
یلدا ولینژاد – استراحت
مرحله یکچهارم///
یلدا ولینژاد 10 – تانیا سوه (کره جنوبی) 9
مدال برنز یلدا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
یلدا ولینژاد 14 - فیروزا سادیکوا (ازبکستان) 12
یلدا فینالیست شد
فینال///
یلدا ولینژاد 8 - ناتالی حامایدی (اردن) 4
یلدا طلایی شد
وزن دهم (68+ کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یک هشتم///
یلدا رنجبر – استراحت
مرحله یکچهارم///
یلدا رنجبر 13 - سون کیونگ بائک (کره جنوبی) 30
یلدا در یک قدمی سکو از دور رقابت ها کنار رفت
هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است و سرمربیگری تیم دختران را ندا زارع برعهده دارد.