به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا 2019 با حضور 233 تکواندوکار از روز گذشته (سه شنبه - یکم مردادماه) به میزبانی "امان" اردن آغاز و امروز به پایان میرسد.
امروز (چهارشنبه – دوم مردادماه) در دومین و آخرین روز این مسابقات، پیکارهای اوزان 37-، 45-، 53-، 61- و 65+ کیلوگرم پسران و 33-، 41-، 47-، 55- و 59+ کیلوگرم پیگیری میشود که ابوالفضل زندی، حمیدرضا جعفری، امیدرضا رحیمی، نیما محمدیاری، حسین فتحی، بیتا توپچیان، مونا عبدی، ساناز عباسپور، پونه جعفرصالحی و فاطمه شفیعپور به عنوان هوگوپوشان ایرانی بر روی شیاپچانگ میروند.
نتایج کسب شده به شرح ذیل است:
«گروه پسران»
وزن دوم (37- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
ابوالفضل زندی 36 – الفادلی (سوریه) 10
مرحله یک هشتم///
ابوالفضل زندی 44 - پاراگ کامبله (WTA) هفت
مرحله یک چهارم///
ابوالفضل زندی 43 - جاد فادال (لبنان) 8
مدال برنز ابوالفضل قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
ابوالفضل زندی 34 - تامیرلان تلئولس (قزاقستان) 14
ابوالفصل فینالیست شد
فینال///
ابوالفضل زندی 41 - سینسانگ (تایلند) 21
ابوالفضل نایب قهرمان شد
وزن چهارم (45- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
حمیدرضا جعفری 37 – عامر سوکار (سویه) 6
مرحله یکچهارم///
حمیدرضا جعفری 25 - الیه صلیب (لبنان) 17
مدال برنز حمیدرضا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
حمیدرضا جعفری 32 - عمر تیاب (اردن)12
حمیدرضا فینالیست شد
فینال///
حمیدرضا جعفری 16 - عمر یاسر (فلسطین) 15
حمیدرضا طلایی شد
وزن ششم (53- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
امیدرضا رحیمی 26 – یحیی اسیری (عربستان) 6
مدال برنز امیدرضا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
امیدرضا رحیمی 23 - تامیر کواتوف (قزاقستان) 27
امیدرضا به مدال برنز رسید
وزن هشتم (61- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
نیما محمدیاری 26 – لگولاس پناردوندو (فیلیپین) 10
مدال برنز نیما قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
نیما محمدیاری 33 - بکاریس بکنوف (قزاقستان) 15
نیما فینالیست شد
فینال///
نیما محمدیاری 26 - زید دارس (اردن) 12
نیما قهرمان شد
وزن دهم (65+ کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
حسین فتحی 30 – فبصل الموتایری (کویت) یک
مدال برنز حسین قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
حسین فتحی 20 - آمران آلاتار (اردن) صفر
حسین فینالیست شد
فینال///
حسین فتحی 7 - کوک هوان لیو (کره جنوبی) 8
فتحی نایب قهرمان شد
«گروه دختران»
وزن دوم (33- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
بیتا توپچیان 35 – هیونگ (کرهجنوبی) 4
مدال برنز بیتا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
بیتا توپچیان 47 - آیدانا سوندتبای (قزاقستان) 48
بیتا به مدال برنز رسید
وزن چهارم (41- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
مونا عبدی – استراحت
مرحله یکچهارم///
مونا عبدی 29 – جومی کیم (کره جنوبی) 7
مدال برنز مونا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مونا عبدی 33 - زوئه هاجر (لبنان) 11
مونا فینالیست شد
فینال ///
مونا عبدی 20 - پاچاراپون سوخامون (تایلند) 19
مونا طلایی شد
وزن ششم (47- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
ساناز عباسپور – استراحت
مرحله یکچهارم///
ساناز عباسپور 35 – سیا میشرا (WTA) شش
مدال ساناز قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
ساناز عباسپور 25 - ماریا سوستیانوا (قزاقستان) 9
ساناز فینالیست شد
فینال///
ساناز عباس پور 30- یون هی چائی (کره جنوبی) 9
ساناز طلایی شد
وزن هشتم (55- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
پونه جعفرصالحی24 – الا ابی فرح (لبنان) 2 (انصراف حریف در ابتدای راند دوم - برنده پونه)
مدال برنز پونه قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
پونه جعفرصالحی 46 - مایسا نصار (اردن) صفر
پونه فینالیست شد
مرحله فینال///
پونه جعفرصالحی 8 - جیون کیم (کره جنوبی) یک
پونه طلایی شد
وزن دهم (59+ کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
فاطمه شفیع پور 17 – هیونجی جانگ (کرهجنوبی) 17 (راند طلایی - برنده کره جنوبی)
فاطمه از دور رقابت ها کنار رفت
گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی است و یوسف جنگجو و جواد خاوری به عنوان مربیان تیم هستند. اعظم درستی سرمربی تیم دختران است و محبوبه محمدنژاد و راضیه آقاجانپور به عنوان مربیان تیم هستند.