به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان 2019، از روز گذشته (چهارشنبه – 16 مردادماه) با حضور 550 تکواندوکار از 64 کشور در سالن «کاخ ورزش جهانی» تاشکند آغاز شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.
امروز (پنجشنبه – 17 مردادماه) و در روز دوم مبارزات اوزان 33-، 37- و 53- کیلوگرم پسران و 41- و 47- کیلوگرم دختران پیگیری خواهد شد؛ در این روز پویان جعفرصالحی (37- کیلوگرم)، امیرحسین متاجی (وزن 53- کیلوگرم)، زهرا زرین نعل (وزن 41- کیلوگرم) و مبینا بخشینژاد (وزن 47- کیلوگرم) هوگوپوشان کشورمان هستند.
نتایج کسب شده به شرح ذیل است:
«گروه پسران»
وزن اول (33- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
امیرعباس رهنما – فرانکو کوئینونز (کلمبیا)
امیرعباس از دور رقابت ها کنار رفت
وزن دوم (37- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله مقدماتی///
پویان جعفرصالحی 35 – عثمان آیدوگان (ترکیه) 17
مرحله یک شانزدهم///
پویان جعفرصالحی 37 - اتتو سوسیلوتو (فنلاند) 7 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مرحله یکهشتم///
پویان جعفرصالحی 13 - ماتو آلفونسو (آمریکا) 10
مرحله یکچهارم///
پویان جعفرصالحی 24 - پائول مرین (فیلیپین) 21
مدال برنز پویان قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
پویان جعفرصالحی20 - آتیپارن سیسانگ (تایلند) 26
پویان به مدال برنز رسید
وزن ششم (53- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
امیرحسین متاجی 19 – رامان توراویتائو (بلاروس) 13
مرحله یکهشتم///
امیرحسین متاجی 24 - آلبین فالتمن (سوئد) 4 (اختلاف امتیاز 20)
مرحله یک چهارم///
امیرحسین متاجی 43 - آلپرن عیاز (ترکیه) 28
مدال برنز امیرحسین قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
امیرحسین متاجی 12 - رمضان رمضانوف (روسیه) 32
امیرحسین به مدال برنز رسید
«گروه دختران »
وزن چهارم (41- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
زهرا زرین نعل 46 – دیلان دورگون (آلمان) 29
مرحله یکهشتم///
زهرا زرین نعل 16- ئین یو لی (چین تایپه)9
مرحله یکچهارم///
زهرا زرین نعل 46 - لایلو زینیدینوا (ازبکستان) 8 (اختلاف امتیاز 20 - پایان مبارزه ابتدای راند سوم)
مدال برنز زهرا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
زهرا زرین نعل 27 - تیارناق اسوینی (استرالیا) 2
زهرا فینالیست شد
فینال///
زهرا زرین نعل 39 - پاچاراپورن سوخامون (تایلند) 28
زهرا طلایی شد
وزن ششم (47- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکشانزدهم///
مبینا بخشی – استراحت
مرحله یکهشتم///
مبینا بخشی 6 – صوفیا پوکوتیلو (اوکراین) 3
مرحله یکچهارم///
مبینا بخشی 33 - کریتیکا پانیاخام (تایلند) 11 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مدال برنز مبینا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مبینا بخشی 34 - بث چریستی (انگلیس) 13 (اختلاف امتیاز 20 - پایان مبارزه ابتدای راند سوم)
مبینا فینالیست شد
فینال///
مبینا بخشی 15 - آندرا مندیولسو (کلمبیا) 14
مبینا طلایی شد
هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی است و سرمربیگری تیم دختران را اعظم درستی برعهده دارد.