سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

رقابت‌های آزمایشی المپیک 2020 برگزار شد

رقابت‌های آزمایشی بازی‌های المپیک 2020 توکیو روز 5 مهرماه در "چیبا" ژاپن برگزار شد و تکواندوکاران مبارزات خود را با لباس‌های جدید تکواندو انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های آزمایشی بازی‌های المپیک روز 5 مهرماه در اوزان 58- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم زنان برگزار شد و تکواندوکاران با لباس جدید به روی شیاپ‌چانگ رفتند و انتظارد می‌رود در میدان المپیک برای اولین بار به صورت رسمی مورد استفاده قرار گیرد.

پس از مصاحبه و نظرسنجی از تکواندوکاران و همچنین رایزنی با اعضای کمیته فنی فدراسیون جهانی و برگزاری جلسات و نشست‌ها در رقابت‌های گرندپری 2018 و 2019 و همین‌طور رقابت‌های جهانی منچستر، از لباس جدید در رقابت‌های آزمایشی المپیک رونمایی شد.

این لباس علاوه بر حفظ حالت سنتی خود و رنگ سپید همیشگی، راحتی ورزشکار را نیز در نظر گرفته و بازو بند و ساق بند به خود لباس متصل شده است. همچنین شلواری دارد که مبارزه را برای ورزشکار راحت تر می کند. البته طی نشست مسکو که در ماه آذر از سوی شورای عالی برگزار می شود، تصمیم گیری نهایی انجام می‌شود.

یکی دیگر از شگفتی های جدید المپیک 2020، فناوری جدید دوربین‌های چهار بعدی به شیوه ماتریکس است که برای کم کردن حاشیه‌های ناشی از صحنه‌های حساس امتیازگیری مسابقات و برگزاری بازی های عادلانه قرار است در المپیک توکیو استفاده شود.

تصاویر 360 درجه دوربین های چهار بعدی علاوه بر این که کار داوران را طی بازی‌های المپیک دقیق‌تر خواهد کرد، امکان تصویربرداری از هر چهارگوشه شیاپ چانگ و از تمام زوایای کور را نیز فراهم می کند. با استفاده از این دوربین‌های پیشرفته،  داوران و همچنین تماشاچیان می‌توانند در بازبینی فیلم‌ها و صحنه‌های مسابقات به‌صورت ۳۶۰ درجه تمام زوایای حرکات و رد و بدل شدن تکنیک‌های مسابقات را رصد کنند که این موضوع  بر جذابیت و هیجان مسابقات می‌افزاید.

دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو در حاشیه این رقابت‌ها گفت: رویداد آزمایشی امروز موفقیت بزرگی بود و هیجان ما برای توکیو ۲۰۲۰ را افزایش داد. از آنجا که برای اولین مرتبه پارالمپیک تکواندو هم در رقابت‌های المپیک گنجانده شده‌است، در روز بعد توجه خود را به این رقابت‌ها معطوف می کنیم و مسابقات آزمایشی پارالمپیک تکواندو را برگزار خواهیم کرد.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

فراخوان همکاری با فدراسیون

مشاهده

تقویم ورزشی سال 99

مشاهده