سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

فرهادیان: تمرینات ملی پوشان به صورت مجازی دنبال می‌شود/ احتمال تغییر در برنامه گرندپری‌ها وجود دارد

آرش فرهادیان رییس سازمان تیم های ملی گفت: در جلسه روز گذشته به این جمع‌بندی رسیدیم که در حال حاضر تمرینات زیر نظر سرمربیان به صورت مجازی دنبال و برنامه‌های خاص جهت کنترل وزن ملی‌پوشان و انجام تمرینات تکنیکی به بچه‌ها ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، آرش فرهادیان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری جلسه کادرفنی تیم‌های ملی تکواندو با رئیس این فدراسیون اظهار داشت: با توجه به تعویق مسابقات و رویدادهای مختلف ورزش دنیا و عدم اعلام تاریخ دقیق برای برگزاری رویدادهای آینده، با کادرفنی تیم‌های ملی صحبت کردیم تا آنها زمان‌های مختلف پیشنهادی آغاز تمرینات را مدنظر قرار بدهند. اعضای کادرفنی تیم‌های با آسیب‌شناسی شرایط موجود، دو تا سه تاریخ را پیشنهاد و برنامه‌های خود را تنظیم کرده بودند.

وی تصریح کرد: مربیان تیم‌های ملی با توجه به درخواست ما محبت کردند و تورنمنت‌ها، اردوهای مقطعی و تعداد ورزشکاران مدنظر خود را با یک جدول کاملاً دقیق و برنامه‌ریزی شده ارائه کرده بودند تا پس از بررسی به وزارت ورزش و جوانان ارسال کنیم. با توجه به شرایط و وضعیت کشور و نیاز توجه به مسائل بهداشتی و ایمنی، باید به گونه‌ای عمل کنیم تا علاوه بر اینکه خدای ناکرده ملی‌پوشان ما درگیر بیماری نشوند، از دنیا نیز عقب نمانیم و زمان را از دست ندهیم.

رئیس سازمان تیم‌های ملی پیش‌بینی‌اش از زمان شروع تمرینات را این‌طور مطرح کرد: طبق برنامه‌ریزی و با جمع‌بندی اعضای محترم کادرفنی تیم‌های ملی به این جمع‌بندی رسیدیم که در حال حاضر تمرینات زیر نظر سرمربیان به صورت مجازی دنبال و برنامه‌های خاص جهت کنترل وزن ملی‌پوشان و انجام تمرینات تکنیکی به بچه‌ها ارائه شود. همچنین قرار شد تمرینات از نیمه دوم خرداد ماه به صورت رسمی آغاز شود. البته این نیمه دوم خرداد ماه شاید اوایل نیمه دوم یا حتی اواخر این ماه باشد.

فرهادیان درباره اینکه با توجه به شرایط کشور احتمال تغییر مجدد زمان تمرینات وجود خواهد داشت، گفت: آن چیزی که ما در این جلسه مصوب کردیم منوط به مجوز و ابلاغ وزارت ورزش و ستاد مبارزه با بیماری کروناست. اگر ببینیم در خرداد ماه نیز همچنان اجازه تمرینات و اردوها را نخواهیم داشت، قطعاً تاریخ را جابه‌جا خواهیم کرد. ما تابع قوانین مسئولان تصمیم‌گیرنده هستیم، اما اگر منعی با فعالیت ورزشی نداشته باشیم تمرینات را در زمان مشخص شده آغاز خواهیم کرد.

وی در مورد زمان احتمالی برگزاری مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا گفت: اگر به مسابقات گزینشی المپیک در قاره‌های مختلف دقت کرده باشیم، برنامه‌ریزی به گونه‌ای بود که از پایان مسابقات گزینشی تا زمان شروع المپیک در مرداد ماه سال جاری، بازه زمانی سه تا پنج ماه پیش‌بینی شده بود. با توجه به تعویق یک ساله المپیک و برگزاری آن در سال 2021، فدراسیون جهانی باز هم می‌تواند با همان فرمول مسابقات گزینشی را برگزار کند و مجدداً چنین زمانی را برای آماده‌سازی ورزشکاران برای المپیک در نظر بگیرد.

رئیس سازمان تیم‌های ملی در پاسخ به این سؤال که با این شرایط زمان کافی برای آماده‌سازی در اختیار بانوان کشورمان  برای حضور در مسابقات گزینشی خواهد بود، گفت: قطعاً برنامه‌ریزی برگزارکنندگان به گونه‌ای خواهد بود که این زمان وجود داشته باشد. این بحث در جلسه روز گذشته مطرح شد و همه اساتید اتفاق‌نظر داشتند یک زمان سه یا چهار ماه برای ورزشکار کفایت می‌کند که به آمادگی لازم برای حضور در مسابقات گزینشی برسد. البته این ورزشکاران قطعاً در این مدت نیز بدون تمرین نخواهند بود. قطعاً تا پایان سال جاری فدراسیون جهانی یک تاریخی را برای برگزاری مسابقات گزینشی اعلام می‌کند و فکر نمی‌کنم مشکلی برای حضور در مسابقات گزینشی داشته باشیم و می‌توانیم ورزشکاران را به سطح آمادگی مطلوب برسانیم.

فرهادیان در مورد اینکه شاهد برگزاری رویدادهای قهرمانی نوجوانان جهان و گرندپری تا پایان سال 2020 در تکواندوی دنیا خواهیم بود، گفت: در نامه جدید فدراسیون جهانی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در مهر ماه تغییر نکرده است و این یعنی اینکه فدراسیون جهانی اگر شرایط مطلوب باشد این مسابقات را برگزار خواهد کرد. همچنین اعلام شده که فینال مسابقات گرندپری در مکزیک برگزار خواهد شد. برگزاری مراحل بیشتر مسابقات گرندپری یکی از نکات در جلسه روز گذشته اعضای کادرفنی تیم ملی بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پیش از این با توجه به برگزاری رقابت‌های المپیک در مرداد ماه سال جاری، مقرر نبود مسابقات گرندپری برگزار شود، اما با تغییر تاریخ مسابقات المپیک، طبیعتاً باید فدراسیون جهانی تغییری در مسابقات گرندپری جهانی داشته باشد. قطعاً فدراسیون جهانی نمی‌تواند در سال 2021 و دو ماه مانده به المپیک مسابقات گرندپری برگزار کند و بدیهی است که باید این مسابقات را با برنامه‌ریزی جدید برگزار کند. در این خصوص نیز فدراسیون تکواندوی کشورمان مکاتبه و نظری به فدراسیون جهانی ابراز خواهد کرد. ما منتظر برنامه جدید فدراسیون جهانی خواهیم بود که ببینیم مسابقات گرندپری در آن گنجانده خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد ما با برنامه‌ریزی جدید در این مسابقات شرکت خواهیم کرد.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

فراخوان همکاری با فدراسیون

مشاهده

تقویم ورزشی سال 99

مشاهده