به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا 2019 با حضور 233تکواندوکار از امروز (سه شنبه - یکم مردادماه) به میزبانی "امان" اردن آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.
امروز و در روز نخست این رقابت ها، مبارزات اوزان 33-، 41-، 49-، 57- و 65- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان 29-، 37-، 44-، 51- و 55- کیلوگرم دختران انجام خواهد شد که باقری، کاکاوند، رضایی، غدیری، شاه نظری، محمودی، احمدنژاد، علیزاده، نعمت زاده و رحمانی نمایندگان ایران در این روز هستند.
نتایج کسب شده به شرح ذیل است:
«گروه پسران»
وزن اول (33- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
ماهان باقری 24 – پتر ظریفه (لبنان) 4 (اختلاف امتیاز 20)
مرحله یکچهارم///
ماهان باقری 28 - سونگ وو (چین تایپه) 4
مدال برنز ماهان قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
ماهان باقری 38 - ایونسو سئو (کره جنوبی) 14
ماهان فینالیست شد
فینال///
ماهان باقری 40 - ویساواکورن جایچو (تایلند) 14
باقری طلایی شد
وزن سوم (41- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
احمدرضا کاکاوند 12 – نتتاپارن دانگنوک (تایلند) 13
احمدرضا از دور رقابت ها کنار رفت
وزن پنجم (49- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
متین رضایی 46 – لوای قانم (عربستان) 36
مرحله یک چهارم///
متین رضایی 43 - جیکوب کارتاگنا (فیلیپین) 22
مدال متین قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
متین رضایی 12- بانلوگ توبتیمدانگ (تایلند) 24
متین به مدال برنز رسید
وزن هفتم (57- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
کمیل غدیری 28 - تائیون لی (کرهجنوبی) 18
مدال برنز کمیل قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
کمیل غدیری 30 - کوموات (تایلند) 10
کمیل فینالیست شد
فینال///
کمیل غدیری 34 - فنگ چانگ (چین تایپه) 32
کمیل طلایی شد
وزن نهم (65- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
مهدی شاه نظری 32 - میچل حداد (لبنان) یک
مدال برنز مهدی قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مهدی شاه نظری 10 - نوراسیل کوئاندیک (قزاقستان) 13
مهدی به مدال برنز رسید
«گروه دختران»
وزن اول (29- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
فاطمه محمودی 14 - وارانیا تالاتنگوئن (تایلند) 30
فاطمه از دور رقابت ها کنار رفت
وزن سوم (37- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
ترنم احمدنژاد 12 – آندی رودریگوئز (فیلیپین) 12 (راند طلایی - برنده فیلیپین)
ترنم از دور رقابت ها کنار رفت
وزن پنجم (44- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکهشتم///
مهدیس علیزاده – استراحت
مرحله یکچهارم///
مهدیس علیزاده 25 – کاتالینا تیو (فیلپین) 10
مدال برنز مهدیس قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مهدیس علیزاده 41 - هیناتا اوکازاکی (ژاپن) 19
مهدیس فینالیست شد
فینال///
مهدیس علیزاده 41 - دو یئونگ یون (کره جنوبی) 4 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند دوم)
مهدیس طلایی شد
وزن هفتم (51- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
مبینا نعمتزاده 35 - شیما ابراهیم (سوریه) صفر (انصراف حریف در پایان راند اول)
مدال برنز مبینا قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
مبینا نعمتزاده 43 - گاهیون کیم (کره جنوبی) 25
مبینا فینالیست شد
فینال///
مبینا نعمتزاده 26 - ملک هیاسات (اردن) 2
مبینا طلایی شد
وزن نهم (59- کیلوگرم):
-----------------------------
مرحله یکچهارم///
فاطمه رحمانی 20 - مانیش چوپاده (WTA) صفر
مدال برنز رحمانی قطعی شد
مرحله نیمه نهایی///
فاطمه رحمانی 7 - آروژان تیلئوژانوا (قزاقستان) 9
فاطمه به مدال برنز رسید
گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی است و یوسف جنگجو و جواد خاوری به عنوان مربیان تیم هستند. اعظم درستی سرمربی تیم دختران است و محبوبه محمدنژاد و راضیه آقاجانپور به عنوان مربیان تیم هستند.