سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

تکواندو قهرمانی جهان - مکزیک

رضا کلهر دومین برنز ایران را کسب کرد

نماینده وزن چهارم تکواندو ایران با شکست در مرحله نیمه نهایی برابر قهرمان دوره قبل، به نشان برنز مسابقات قهرمانی جهان دست پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، روز سوم از بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان به مبارزات دو وزن 68- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم زنان اختصاص داشت که رضا کلهر نماینده شایسته تکواندو کشورمان در وزن 68- کیلوگرم به نشان برنزدست یافت.

کلهر دور نخست باید مقابل «اسماعیل یاکوبا» از نیجر مبارزه می کرد که این حریف به دلیل سر وزن نرسیدن از جدول کنار رفت. وی دور دوم و در یک مبارزه دیدنی مقابل چشم نزدیک به هزار تماشاگر مکزیکی «ایکر کاساس گارسیا» از کشور میزبان را در دو راند و با نتایج 10 بر 7 و 17 بر 4 شکست داد و در ادامه «خلفانی هریس» از آمریکا را 5 بر4 و 15 بر13 طی دو راند متوالی از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی دو بر صفر(14 بر7 و 17 بر8) مقابل «برناردو پای» از دومینکن  راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله «بردلی سیندن» نفر یک رنکینگ جهانی و دارنده نقره المپیک، طلا و برنز جهان از بریتانیا را پیش رو داشت. کلهر راند اول این دیدار را 17 بر6 به سود خود خاتمه داد. در راند دوم در حالی که نتیجه 9 بر4 روی تابلو امتیازات ثبت شده بود، رقیب انگلیسی ضربه خطایی را به صورت کلهر اصابت داد که باعث آسیب دیدگی نماینده کشورمان شد و همین موضوع تمرکز وی را برهم زد تا نتیجه این راند 15 بر 8 به سود «بردلی سیندن» تغییر کند. در راند سوم این نماینده بریتانیا بود که 16 بر11 پیروز شد و در نهایت هم نماینده کشورمان با وجود آسیب دیدگی در حالی دو بر یک باخت و به نشان برنز جهان بسنده کرد که سرداور 7 امتیاز او را در راند سوم پاک کردند.

رضا کلهر جوان 17 ساله تکواندو ایران، تابستان 1401 موفق شده بود دو مدال طلای نوجوانان جهان و نوجوانان آسیا را کسب کند، 

غزل سلطانی دومین نماینده ایران در روز سوم بود که در وزن 49- کیلوگرم در دیدار اول برابر «الکساندرا کاسرس دیاز» از پاراگوئه، مقابل «گینگ ژائو» از چین 2 بر یک بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. وقت اول این مبارزه را سلطانی 9 بر5 پیروز شد و در دو راند بعدی 11بر3 و 12 بر9 نتیجه را به رقیب نامدار خود واگذار کرد. 

پیش از این مهران برخورداری در وزن 80- کیلوگرم آقایان توانست مدال برنز را تصاحب کند. ضمن اینکه ابوالفضل عباسی، نرگس میرنوراللهی و زینب اسماعیلی هم موفق به کسب مدال نشده بودند. 

هدایت تیم ملی تکواندو بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی است؛ ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کنند. در گروه آقایان نیز بیژن مقانلو سرمربی است و مسعود حجی زواره و  نعیما خواجوی مربیان تیم ملی خواهند بود.

رقابت های تکواندو قهرمانی جهان  دوشنبه 23 آبان ماه با حضور 755 تکواندوکار از 120 کشور جهان به میزبانی مکزیک در سالن «متروپلیتن» شهر گوادالاخارا آغاز شده و تا روز یکشنبه 29 آبان ماه ادامه دارد.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1400

مشاهده