سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

پاراتکواندوکاران ایران قهرمان آسیا شدند/خانلرخانی، کشاورز، عبدالله پور و جودی بهترین های قاره کهن

هشتمین دوره رقابت های پاراتکواندو قهرمانی آسیا در حالی با قهرمانی تیم های ملی مردان و زنان کشورمان به پایان رسید که چهار ایرانی در جمع بهترینها معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هشتمین دوره رقابت‌های پاراتکواندو قهرمانی آسیا امروز یکشنبه ۱۹ شهریورماه با شرکت ۱۲۶ ورزشکار به میزبانی لبنان در سالن «نوفل نوهاد» شر بیروت برگزار شد و و نمایندگان ایران در ۲ گروه مردان و زنان صاحب ۱۲ مدال رنگارنگ شد.

در پایان این رقابت‌ها در گروه زنان تیم ایران با کسب چهار مدال طلا و دو نقره عنوان قهرمانی را کسب کرد. ازبکستان نایب قهرمان شد و قزاقستان روی سکوی سوم ایستاد. در بخش مردان نیز تیم کشورمان با کسب دو مدال طلا، سه نقره و یک برنز بالاتر از همه تیم‌ها قهرمان شد. ازبکستان با دو طلا، دو نقره و چهار برنز نایب قهرمان شد. چین تایپه هم با یک طلا در جای سوم ایستاد.

از سوی کمیته برگزاری این دوره از رقابت‌ها عاطفه کشاورز در گرو زنان و پیام خانلرخانی در گروه مردان به عنوان بهترین مربی انتخاب و معرفی شدند. مریم عبدالله پور عنوان فنی‌ترین پاراتکواندوکار آسیا در گروه زنان را تصاحب کرد و امیر جودی هم جایزه مبارزه جوانمردانه را به خود اختصاص داد.

نتایج نمایندگان ایران در اوزان مختلف:


محمدطاها حسن پور در وزن ۵۸- کیلوگرم در دیدار نخست خود از سد «عسکر دینمُخمِد» از قزاقستان گذشت. او به ترتیب در مراحل یک هشتم نهایی تا نیمه نهایی، «سنجربک موختوروف» از ازبکستان، «سورا ایچیکاوا» از ژاپن و «کائنخام» از تایلند را مغلوب کرد و در دیدار فینال مقابل نماینده چین تایپه نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

علیرضا بخت ملی پوش پاراتکواندو کشورمان در وزن ۸۰- کیلوگرم در دیدار اول خود به مصاف «آلیان گاناپین» از فیلیپین رفت و او را شکست داد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی از سد «دومبایف» از قزاقستان گذشت و در دیدار نهایی مقابل «محمدیف» از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

سعید صادقیان پور نماینده ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم، دور نخست با قرعه استراحت مواجه شد و در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب از سد «فرحان» از عراق و «کوشربایف» از قزاقستان گذشت. نماینده پاراتکواندو کشورمان در فینال نماینده ازبکستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

حامد حق شناس نماینده در وزن ۸۰+ کیلوگرم در دیدار نخست با قرعه استراحت رو به رو شد و در نیمه نهایی «گاریپولایف» از قزاقستان را شکست داد. او در فینال «نیشان عمرعلی» دیگر نماینده کشور قزاقستان را مغلوب کرد و به نشان خوشرنگ طلا رسید.

مهدی پور رهنما ملی پوش پاراتکواندو کشورمان در وزن ۷۰- کیلوگرم پس از یک دور استراحت، در یک چهارم نهایی «خولیکوف» از ازبکستان را شکست داد و در نیمه نهایی به مصاف «امیرمحمد حقیقت شناس» دیگر نماینده ایران رفت که به دلیل مصدومیت حقیقت شناس، پور رهنما به دیدار پایانی راه یافت. او در فینال مقابل نماینده ازبکستان قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

امیرمحمد حقیقت شناس دیگر ملی پوش کشورمان در همین وزن دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در یک چهارم نهایی «یوسف یوناکتی» از ترکیه را شکست داد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی به دلیل مصدومیت با پور رهنما مبارزه نکرد و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد.

مریم عبدالله پور فنی‌ترین دختر تکواندوکار ای دوره از مسابقات در وزن ۴۷- کیلوگرم ابتدا «میلانا کراساوت سوا» از قزاقستان و سپس «فوانگ کیتچا» از تایلند را مغلوب کرد او در فینال «اسپینوزا» دارنده مدال طلای پارالمپیک از پرو را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

مهدیه حسینی در وزن ۵۲- کیلوگرم در تک دیدار این وزن به مصاف «موسکان» از هند رفت و با شکست او به مدال طلا رسید. رزا ابراهیمی در وزن ۵۷- کیلوگرم در تنها دیدار این وزن رو در روی «کامولا جورائوا» از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه ۱۹ بر ۱۳ او را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

مهتاب نبوی هم که در کلاس k41 وزن ۵۷- کیلوگرم قرار داشت به دلیل عدم شرکت کننده دیگری در این کلاس به مدال طلا دست یافت. لیلا میرزایی در وزن ۶۵+ کیلوگرم، ابتدا «راجا آکرماچ» از مراکش را شکست داد و در دیدار فینال نتیجه را به «نایمووا» از ازبکستان واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

رومینا چمسورکی در وزن ۶۵- کیلوگرم دور نخست با قرعه استراحت رو به رو شد و در فینال نتیجه را به «سالیم گریوا» از قزاقستان واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

بر همین اساس تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات توسط سعید صادقیان پور، حامد حق شناس، مریم عبدالله پور، رزا ابراهیمی، مهتاب نبوی و مهدیه حسینی شش مدال طلا، محمد طاها حسن پور، علیرضا بخت، مهدی پور رهنما، لیلا میرزایی و رومینا چمسورکی ۵ مدال نقره و امیر محمد حق شناس یک مدال برنز کسب کرد.

سکوی قهرمانی تیم ملی پاراتکواندو ایران

پیام خانلرخانی و عاطفه کشاورز بهترین مربیان آسیا

مریم عبدالله پور بهترین پاراتکواندوکار آسیا

امیر جودی برنده جایزه مبارزه جوانمردانه 

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1403

مشاهده