سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

تکواندو قهرمانی آسیا- ویتنام؛

طلا بر گردن حاجی موسایی و یزدانی/5 مدال رنگارنگ حاصل تلاش نمایندگان ایران در روز دوم

تکواندوکاران کشورمان در روز دوم از رقابت های قهرمانی آسیا موفق به کسب 5 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه با برگزاری مسابقات اوزان ۵۸-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم مردان، ۴۹-، ۶۲- و ۷۳- کیلوگرم پیگیری شد . تیم ملی کشورمان در این روز 8 نماینده  داشت که حاصل آن دو طلا، دو نقره و یک برنز بود .

در وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی ایران 2 نماینده داشت، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی با برتری مقابل رقبای خود به مرحله نیمه نهایی راه یافته و مدال برنز خود را قطعی کردند. ابوالفضل زندی ابتدا «پوتی» از مالزی و سپس «تامیرلان» از قزاقستان را با نتایج مشابه 2 بر صفر پشت سر گذاشت. درنهایت حاجی موسائی راهی مبارزه نهایی شد و زندی برنز گرفت.

 حاجی موسایی در مبارزه نهایی برابر «پارک» حریف قدرتمند کره جنوبی نمایش خیره کننده داشت و با پیروزی 2 بر یک موفق به کسب مدال طلا شد. 

در وزن ۸۷- کیلوگرم هم هر دو نماینده ایران به دیدار نهایی صعود کردند. محمد حسین یزدانی با ارائه مبارزاتی سطح بالا و تکنیکی ابتدا «کابلان» از قزاقستان را از پیش رو برداشت و سپس «کانگ سانگ هیون» قهرمان جهان از کره جنوبی  را دو راند متوالی شکست داد. وی در نیمه نهایی مقابل «فهد صبیحی» از اردن بازهم در دو راند به برتری رسید و فینالیست شد.

 مهران برخورداری دیگر نماینده ایران در این وزن  از آن سوی جدول به فینال صعود کرد. وی ابتدا «چن لینگ» از چین تایپه را شکست داد و در ادامه مقابل « نیکیتا رافائلوویچ» قهرمان آسیا و نایب قهرمان جهان از ازبکستان را نیز در راند شماری 2 بر یک به برتری دست یافت. مرد المپیکی تکواندو ایران در مرحله نیمه نهایی نماینده ایران «منگ» از چین در طی راند از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی صعود کرد.

فینال تمام ایرانی این وزن را دو نماینده کشورمان برگزار کردند که در نهایت یزدانی طلا گرفت و برخورداری به نشان نقره دست یافت. 

امیرسینا بختیاری دیگر نماینده ایران در وزن ۷۴- کیلوگرم  دور نخست «احمد الموالید» از عربستان را شکست داد اما برابر «نجم الدین» از ازبکستان 2 بر یک باخت و حذف شد.

در گروه بانوان و ملیکا میرحسینی  در وزن ۷۳- کیلوگرم  کار خود را با برتری 2 بر صفر مقابل «تران نگویان» نماینده میزبان  آغاز کرد و در ادامه «جوونا» از ازبکستان را با همین نتیجه پشت سرگذاشت و راهی مبارزه نهایی شد. میرحسینی در مبارزه نهایی برابر «مینا میونگ» از کره جنوبی  با وجود ارائه مبارزه نزدیک و پایاپای 2 بر یک در راند شماری باخت و نقره گرفت. 

اما در وزن ۴۹- کیلوگرم مبینا نعمت زاده ابتدا «مانگین» از فیلیپین را شکست داد و سپس به نماینده ویتنام باخت و حذف شد.الهام حقیقی هم در وزن ۶۲- کیلوگرم «سیلیویا»از اندونزی را شکت داد اما در مصاف با «فروزا سادیکووا» دارنده دو برنز جهان و طلای آسیا از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

تیم ملی تکواندو ایران تا کنون موفق به کسب 7 مدال طلا، نقره و برنز شده است. مهدی حاجی موسایی و محمد حسین یزدانی دو نشان طلا، ملیکا میرحسینی و مهران برخورداری دو مدال نقره، سعید نصیری، متین رضایی و ابوالفضل زندی هم 3 مدال برنز کسب کرده اند. 

هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1403

مشاهده