سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛

ساعی: افتخارات بزرگی در تکواندو رقم خورد

نشست خبری مسئولان فدراسیون تکواندو با اصحاب رسانه صبح امروز به میزبانی فدراسیون تکواندو با محوریت المپیک پاریس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هادی ساعی رئیس، اصغر رحیمی دبیرکل فدراسیون به همراه علی تاجیک رئیس سازمان تیم های ملی در فدراسیون تکواندو صبح امروز یکشنبه سیزدهم خردادماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح وضعیت تیم های ملی تکواندو و شرایط این فدراسیون در آستانه بازی های المپیک پرداختند.

افتخار بزرگی که برای تکواندو رقم خورد

هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در ابتدای صحبت های خود مطرح کرد: ما امسال در هر سه بخش در آسیا موفق بودیم ما در بخش پومسه توانستیم مدال های بیشتر و نایب قهرمانی آسیا را به دست آوریم و افتخار بزرگی برای تکواندو ایران بود. ما در بخش ابداعی برای اولین بار توانستیم مدال طلا بگیریم و همچنین در بخش بانوان رده ۱۸ تا ۳۰ سال به مدال طلا رسیدیم. در پومسه قهرمانی جهان که در ماه های آینده انجام می شود تعداد نفرات بیشتری اعزام می کنیم.

تلاش می کنیم در المپیک نتیجه خوبی بگیریم

او افزود: ما در کیوروگی با یک تیم جوان در رقابت های آسیایی حضور یافتیم و پس از ۸ سال قهرمان آسیا شدیم آن هم در سال منتهی به المپیک و اکثر قهرمانان جهان و المپیک در این رویداد حضور داشتند. از لحاظ فنی مسابقات در کیفیت بالایی بود در کیوروگی مجید افلاکی بهترین مربی آسیا، مهدی حاجی موسایی بهترین بازیکن شد. بهترین های تکواندو دنیا در قاره آسیا هستند و ما تمام تلاش‌مان را می کنیم تا در المپیک هم نتایج خوبی کسب کنیم و از این موضوع اطلاع داریم که شرایط مسابقات المپیک با جهانی و آسیایی فرق دارد. برای المپیک یک زمان ۴ ساله نیاز است و در این ۲ سال که من حضور داشتم به سختی توانستیم سهمیه بگیریم و زمانی که من وارد فدراسیون شدیم تقریبا تکواندو کاران ما شرایط خوبی نداشتند اما با تلاش بازیکنان و کادرفنی توانستیم با سختی های زیاد سهمیه ها را کسب کنیم.

در بخش پاراتکواندو توانستیم بهترین عناوین را به دست آوریم

ساعی گفت: در بخش پارا هم افتخار آفرینی خوبی داشتیم. از نظر عناوین فردی هم نتایج خوبی حاصل شد. بهترین مربی آقای افلاکی از ایران بود و بهترین ورزشکار مردان هم مهدی حاج موسایی شد که اتفاق خوبی بود. در پارا هم عنوان قهرمانی را به دست آوردیم و بهترین مربی تیم بانوان هم از ایران یعنی خانم کشاورز شد. بهترین آسیا در بخش بانوان هم از ایران بود. پیام خانلرخانی هم به عنوان بهترین مربی آسیا در بخش پارا انتخاب شد. خوشبختانه نتایج خوبی کسب کردیم و با روحیه خوبی می‌توانیم برای المپیک آماده شویم.

انتقادات نتایج بانوان را می پذیریم

او خاطر نشان کرد: ما با تلاش همه اعضای فدراسیون توانستیم اعزام های تکواندوکاران را داشته باشیم و البته همه انتقادات نتایج بانوان در رقابت های آسیایی را می پذیریم و خودمان نیز از نتایج بانوان در آسیا رضایت نداشتیم. در بخش بانوان هم مانند آقایان دستمان برای تغییر نفرات در اعزام باز نبود. فشاری که این مدت روی خانم‌ها آمد خیلی بیشتر از آقایان بود. تمام بازیکنان تیم مردان ما نسبت به قبل عوض شده‌اند اما در بخش بانوان اینطور نیست و دست ما بسته است.

او گفت: نفرات تیم بانوان ما در همه مسابقات حضور داشته‌اند و همین مساله باعث شده با فشار زیاد کار کنند. این خستگی روی عملکرد تیم بانوان تاثیر گذاشت اما با توجه به برنامه‌ریزی‌ای که داشتیم به چیزی که برای نفرات المپیکی مد نظرمان بود رسیدیم. به عنوان مثال می‌خواستیم ناهید کیانی در رنک دو قرار بگیرد که این اتفاق رخ داد. برای مبینا نعمت‌زاده برنامه‌ریزی دیگری داشتیم که این اتفاق افتاد و دیگر با حریف رژیم اشغالگر هم‌گروه نمی‌شود. می‌خواستیم آرین سلیمی در رنکینگ یک پله بالاتر بیاید که این اتفاق افتاد. در واقع به همه اهداف خود رسیدیم. جایگاه مهران برخورداری هم حفظ شد که هدف ما بود.

تیم قهرمان ایران در آسیا بسیار جوان بود

رئیس فدراسیون تکواندو همچنین بیان کرد: تیم مردان که قهرمان آسیا شد بسیار جوان بود و با تیم قبلی که در رقابت های آسیایی شرکت کرده بود تفاوت بسیار داشت. در بخش بانوان ناهید کیانی از طریق رنکینگ سیستم توانست سهمیه بگیرد که کار خیلی سختی بود ما برنامه ریزی کرده بودیم که توانستیم به هدف های خود برسیم. ناهید کیانیدر رتبه دوم فدراسیون جهانی است و مبینا نعمت زاده هم به سختی توانست سهمیه بگیرد. تمام بازیکنان المپیکی از لحاظ جدول به آن چیزی که مدنظرمان بود دست یافتیم. بعد از قهرمانی آسیا بلافاصله ناهید کیانی و آرین سلیمی را به تورنمنت ترکیه اعزام کردیم و به اهداف خود رسیدیم.

فشار را از روی ناهید کیانی بردارید

او تصریح کرد: از رسانه ها خواهش دارم که فشار را از ناهید کیانی بر دارند. یک ورزشکار حق دارد که گاهی آن عملکرد همیشگی خودش را نداشته باشد و تنها ورزشکار ما بود که از رنکینگ سیستم سهمیه کسب کرد و در مسابقات مختلفی حضور یافت و در خیلی از مسابقات مجبور بودیم که او را اعزام کنیم. به نظرم کیانی در موقعیت خوبی شکست خورد تا بتواند در مسابقات آینده به اوج خود باز گردد.

افلاکی به زودی به تمرینات بر می گردد

ساعی در خصوص بستری شدن افلاکی در بیمارستان گفت: او به دلیل فشار زیاد کاری راهی بیمارستان شد. پیش از قهرمانی آسیا یک دوره آموزشی را در کره جنوبی برگزار کرد و در ویتنام هم ما شرایط خوبی نداشتیم و سالن مسابقات اصلا کیفیت لازم را نداشت و آب و هوا بسیار شرجی بود. پس از آن مجید افلاکی و مینو مداح را به ترکیه اعزام کردیم. به احتمال زیاد افلاکی امروز مرخص می شود اما باید در منزل استراحت کند و از هفته آینده به تمرینات ملحق می شود. من به همراه دکتر رحیمی ناظر بر تمرینات تیم ملی هستیم و به شرایط بازیکنان کاملا اشراف داریم.

وقتی مدال بگیریم، خستگی از تن‌مان در می آید

ساعی در خصوص حمایت مسئولان بیان کرد: ما زمانی خستگی از تنمان در می آید که مدال بگیریم و همه دست به دست هم داده ایم تا تیم همدلی باشیم. من فکر می کنم همین همدلی باعث قهرمانی تیم ایران در آسیا شد و با همین همدلی سعی می کنیم تا دست پر از سایر مسابقات بیرون بیاییم. در مجموع سعی می کنیم تا تمام کارهای خودمان را انجام دهیم و خداراشکر کمبودی در تیم های ما وجود ندارد و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کمک زیادی به ما کرده است.

وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به تکواندو لطف دارند

ساعی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته و وزارت ورزش حامی تکواندو هستند؟ اظهار کرد: ما دنبال این نیستیم که از جای دیگری برای ما شرایط را فراهم کنند. ما سعی می‌کنیم خودمان کمبودها را برطرف کنیم. سعی می‌کنیم بهترین شرایط ایجاد شود و خوشبختانه آن چیزی که در کشور هست را فراهم کرده‌ایم و کمیته المپیک و وزارت هم به ما کمک می‌کنند. به تکواندو لطف دارند و تا آنجایی که باشد به تکواندو کمک می‌کنند.

در المپیک با 4 مربی حضور داریم

ساعی در پاسخ به این سوال که آیا توانسته‌اند سهمیه مربیان تکواندو برای حضور در المپیک را افزایش دهند، توضیح داد: کمیته ملی المپیک با ما کنار آمده است و مربیان بیشتری اعزام می‌کنیم در هر دو بخش آقایان و بانوان، دو مربی آقا و دو مربی خانم اعزام می‌کنیم. ما هم به کمیته ملی المپیک کمک کردیم و کمیته هم با ما همراه بود.

پاداش ویژه ای برای مدال آوران المپیک ترتیب می دهیم

ساعی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تکواتدو پاداش ویژه‌ای برای ورزشکاران خود در نظر دارد؟ توضیح داد: ما پاداش ویژه‌ای از طرف فدراسیون می‌دهیم، برای نفرات اول یک میلیارد، نفرات دوم ۶۰۰ میلیون و نفر سوم ۴۰۰ میلیون تومان هدیه می‌دهیم‌. تلاش می‌کنیم پولدارتر شویم تا مبلغ بیشتری پرداخت کنیم اما الان فعلا همین اندازه در توان داریم.

امیدوارم در دولت جدید وزیر ورزش ماندنی شود

ساعی در پایان صحبت‌های خود، درباره شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و درخواست خود از رئیس جمهور آینده، اظهار کرد: این حادثه دلخراش و ناگوار شهادت رئیس‌ جمهور عزیز را تسلیت می‌گویم. از رئیس‌ جمهور بعدی می‌خواهیم آقای کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان بماند. با حضور ایشان آرامشی در ورزش به‌ وجود آمده که نتایج آن را در سال‌های آینده می‌بینیم. فکر می‌کنم بهترین گزینه خود ایشان باشند.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1403

مشاهده