سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

پولادگر: تکواندو ایران به برکت همدلی و وفاق از بحران کرونا سربلند بیرون آمد

رییس فدراسیون تکواندو گفت: تکواندو ایران به برکت همدلی و وفاق و عنایت خداوند حکیم توانست از بحران کرونا سربلند بیرون آید و از آن مهم‌تر با کسب رتبه برترین فدراسیون در دنیا توانایی خود را بر جهانیان ثابت کند.

سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو در گفت‌و‌گو با روابط عمومی در خصوص عملکرد فدراسیون در سال 1399 گفت: با وجود همه‌گیری کرونا، محدودیت‌ها و شرایط خاصی که وجود دارد خدا را شکر قلب تکواندو ایران همچنان منظم در حال تپیدن است. شاید تلخ ترین اتفاق کرونا تعطیلی باشگاه ها و رویدادهای ورزشی بود اما تکواندو ایران به برکت همدلی و وفاق و عنایت خداوند حکیم توانست از بحران کرونا سربلند بیرون آید و از آن مهم‌تر با کسب رتبه برترین فدراسیون در جهان توانایی خود را بر جهانیان ثابت کند.

با شعار تکواندو تعطیل نیست بحران را مدیریت کردیم

با شعار تکواندو تعطیل نیست برنامه‌ریزی هدفمندی انجام و موفق شدیم بحران کرونا را مدیریت و رکورد برگزاری 24 دوره آزمون ارتقاء کمربند را با حضور38407 تکواندوکار ثبت کنیم. دوره‌‌های هماهنگی مربیان و داوران با شرکت 9811 نفر و 89 دوره آموزش مربیگری و داوری هم با حضور 2855 نفر پیگیری شد. در سال گذشته مجموعا 13758 نفر تحت آموزش‌های تخصصی فدراسیون قرار گرفتند. همچنین در راستای سیاست‌ها و مأموریت فدراسیون اقدام به برگزاری همایش علمی‌تخصصی تکواندو با بیش از110 مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی برای اولین بار به صورت غیرحضوری کردیم.

تعویق المپیک توکیو شوک بزرگی بود

تعویق بازی‌های المپیک توکیو شوک بزرگی برای همه ورزشکاران بود و تکواندوکاران هم از این قاعده مستثنی نیستند چرا که بچه‌ها در مسیر آماده سازی به یک باره متوقف شدند. از تعویق و لغو اردوها لطمه دیدیم اما شرایط برای همه کشورها یکسان است و چاره‌ای جز پذیرش نداریم.

خدا را شکر با پیگیری‌ توانستیم جواز آغاز اردوهای تیم‌ملی را از شهریورماه بگیریم و همین موضوع باعث ایجاد انگیزه دوچندان میان ملی پوشان شد. قبل از اخذ مجوز، تمرینات از طریق شبکه‌های مجازی زیر نظر کادرفنی پیگیری می‌شد.

از سرمایه هایمان محافظت می‌کنیم

تلاش خود را می‌کنیم تا از این سرمایه‌های ملی محافظت کنیم و امیدوارم این جوانان با غیرت که زندگی خود را در این راه گذاشته‌اند بتوانند بهترین نتیجه را در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان کسب کنند. حفظ شرایط فیزیکی با توجه به حضور این دو تکواندوکار در اوزان پایین و همچنین آمادگی روحی از سختی‌های مسیراست که برای حضوری موفق در المپیک توکیو بایستی این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

ایران و میزبانی 5 رویداد مهم بین المللی

سال 2020 میزبانی سومین دوره مسابقات آزاد آسیایی و دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا را گرفتیم ولی با توجه به شیوع این ویروس منحوس نتوانستیم مسابقات را برگزار کنیم که انشاءالله بعد از بازی‌های المپیک در صورت مهیا بودن شرایط این مهم اتفاق می افتد. به لطف خدا جواز میزبانی پنجمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا، چهارمین دوره رقابت‌های آزاد آسیایی و یازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا را نیز بدست آوردیم که این مسابقات را در سال 2022 برگزار می‌کنیم.

حضور در رقابت‌های بین‌المللی را از دست ندادیم

در رقابت‌های پومسه آنلاین قهرمانی جهان و آسیا، دانش‌آموزی و ناشنوایان شرکت کردیم که خدا را شکر با وجود شرایط خاص موجود نتایج خوبی حاصل شد. اسفندماه هم تیم‌ملی مردان و زنان در تورنمنت‌های صوفیه و ترکیه حضور پیدا کرده و بعد از دوری طولانی از شیاپ‌چانگ عملکرد قابل قبولی را شاهد بودیم.

رقابت‌های کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک قاره‌ آسیا اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد که دختران تکواندو و پاراتکواندو در این دو رویداد شرکت خواهند کرد. امیدوارم بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند. بعد از آن رقابت‌های قهرمانی آسیا، بازی‌های المپیک، قهرمانی جهان و گرندپری را در پیش داریم که برای حضوری موفق در این رویدادها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

چراغ لیگ را روشن نگه داشتیم

لیگ تکواندو نیز در این سال با شرایطی متفاوت و به صورت متمرکز انجام شد که خدا را شکر با موفقیت همراه بود و باعث ایجاد پویایی و انگیزه میان تکواندوکاران شد. لیگ‌های پومسه و کیوروگی نوجوانان و بزرگسالان را با حضور بیش از 2000 ورزشکار دختر و پسر بارعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار کردیم.

رقابت های متعدد غیر حضوری از جمله قهرمانی کشور پومسه و چالش‌های رقابتی نیز با حضور بیش از 5000 تکواندوکار برگزار شد.

مشارکت ویژه خانواده تکواندو در پویش دست های خدایی

رییس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه در شرایط خاصی به سر می‌بریم و باید به فکر یکدیگر باشیم خاطرنشان کرد: ستاد رزمایش همدلی در فدراسیون تحت عنوان پویش دست‌های خدایی از ابتدای اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرد و 20 استان بصورت فعال در این رزمایش شرکت کردند.

با اجرای این طرح 700 میلیون تومان جمع آوری و در قالب بسته‌‌های معیشتی تقدیم خانواده‌های تکواندوکار و همینطور سایر خانواده‌های آسیب دیده در سراسر کشور شد. مسابقات غیرحضوری پومسه هم که تحت عنوان "جام بزرگ مهربانی" برگزار شد از استقبال بسیار خوبی برخوردار بود و عواید حاصله از آن برای پویش کمک‌های مومنانه صرف شد.

اپلیکیشن تخصصی تکواندو با هدف ارائه خدمات سریع‌تر

اپلیکیشن تخصصی تکواندو با هدف ارائه خدمات سریع‌تر، راحت‌تر و گسترده‌تر و ارتقاء کیفیت به جامعه تکواندو طراحی و رونمایی شد. تلاش ما این است که این اپلیکیشن تمام نیازهای خانواده تکواندو را در زمینه‌های آموزش، اخبار، اطلاعات و ... برطرف کند و یک قدم رو به جلو برداریم.

انتخاب بعنوان برترین فدراسیون جهان، موفقیتی ملی است

کسب عنوان برترین فدراسیون جهان از سوی فدراسیون جهانی افتخار ارزشمندی است که می‌توان گفت برای مدیریت ورزش ایران در دوران بعد از انقلاب رقم خورد و این نکته بسیار مهمی است؛ به ویژه اینکه این افتخار زمانی بدست آمد که ورزش جهان به به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا کاملا زمین‌گیر شده بود.

موفقیت‌های تکواندو حاصل همدلی تمام خانواده است

بدون تردید موفقیت‌های تکواندو ثمره تلاش و همت شبانه‌روزی خانواده بزرگ تکواندو است. من معتقدم هم‌صدایی و همراهی خانواده بزرگ تکواندو کشور مهم‌ترین عامل در کسب این افتخارات است. وقتی چنین موفقیتی در گستره جهانی بدست می آید، حاصل تلاش همگانی است و مربوط به یک یا چند نفر نیست.

رییس فدراسیون تکواندو در پایان گفت: آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه مردم جهان دارم و امیدوارم هرچه زودتر ویروس منحوس کرونا ریشه کن شود تا همگی بتوانند با آرامش خاطر در کنار یکدیگر باشند. از مردم می‌خواهم در این روزهای ابتدایی سال برای تمامی ورزشکاران که در این روزهای سخت تلاش می‌کنند دعا کنند تا انشاءالله بهترین نتیجه را در بازی‌های المپیک توکیو بدست آوریم.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 99

مشاهده